Letné gumy v zime na Slovensku

Letné gumy v zime na Slovensku

Poslaťod gaaspi » Sob 19. Nov 2016 13:17:41

Chcem len nejaké názory a skúsenosti či postrehy o používaní letných gúm v zimnom období. V zákone je to zatiaľ dané tak že len ak je súvislá vrstva snehu a ľadu je povinná zimná pneu. Ale ak sa jedná o taký prípad že žijem v regióne (podunajská nížina teda najteplejšia časť SK) kde sneh nebol už 5 rokov a v decembri je bežne aj pár stupňov nad nulou, ak aj nasneží na asfalte nezostane hneď sa roztopí alebo odhrnú cestári a osolia čo už neni súvislá vrstva snehu. K tomu pridajme to že som ,,svátečný řidič" teda auto použijem tak raz za 2 týždne na krátke vzdialenosti, a väčšinou cena štyroch zimných pneu + prezutie je rovnaká ako cena celého auta (staré ošarpané škodovky 120 či favority). Tak nakoľko sa mi to oplatí? Či neni lepšie nechať to na letných gumách? Ako veľmi zvykli pri cestných kontrolách pozerať na gumy aké s tým máte skúsenosti? Či dávajú aj pokuty alebo sa to dá vyriešiť dohovorom?

V rakúsku a podobne je to povinné ale ja jazdím len v okolí Galanty kde poriadne zimy niesu, chodím len rýchlosťami do 70-80kmh, väčšinou mám také autá že 4 zimné pneu majú vyššiu hodnotu ako celá embéčka.
gaaspi

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Letné gumy v zime na Slovensku

Poslaťod Dodko » Pon 21. Nov 2016 14:15:16

Poloz si otazku ak cisto teoreticky pojdes raz za tie 2 tyzdne akurat na cestu a niekde bude akurat stav cesty ze to nezvladne ta letna pneu a ty niekoho zrazis - zmrzacis , zabijes ...

stoji to zato ?

Urcite je vela takych kaskaderov ktory si myslia ze skoda penazi , no je to na kazdom a potom znasat nasledky...

Ak by si mi zrazil dieta alebo zenu koli 100 :cash: za pneu ...

Je to uz extremny priklad no zamysli sa nad tym
Škoda Superb ll 2.0TDI 125kw CFGB #tdidrapek @ 205hp / 410Nm #eibach #sirius #millersoils

EX: Octavia L&K 1.9 TDI ASV 110hp / 235Nm-> 195hp / 421Nm, GT1749VB @ 1.58bar, FMIC 550x230, FB powerplus764, jednohmota SACHS, EGR/tlmic OFF, ARL sanie, Launch controL ,312mm , maxidot+maxi-k ...
chiptuning by www.tdidrapek.cz

Obrázok
Obrázok užívateľa
Dodko
Administrátor

Images: 0
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Letné gumy v zime na Slovensku

Poslaťod gaaspi » Štv 01. Dec 2016 8:55:30

Keď je šmyklavá cesta tak ani zimná nepomôže a idem pomaly kvôli chodcom a tak. Svátečný řidič sa neponáhla nikam :-) Ale už sú zimné pneu zakúpené a obuté... Aj keď som tým zdvojnásobil cenu auta, ale kolesá sú základ. Keď som už nedávno dal spraviť brzdy čo je základná vec...
gaaspi

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia